מועמד לגיוס אשר עבר את שלבי המיון בלשכת גיוס כולל מבחני הדפ"ר, יזומן לאחר מספר שבועות למרכז הערכה המכונה בשם - גיבושון. הגיבושון החדש יתקיים בממד"ה (מחלקת מדעי ההתנהגות) של משטרת ישראל במשך כארבע שעות, בהם ייבחנו אספקטים אישיותיים, קוגניטיביים והתנהגותיים של המועמד לגיוס לתפקידי משטרה.


750 

קרא עוד


מטרות ההכנה לגיבושון:

ההכנה לגיבושון (דינאמיקה קבוצתית) נועדה להעניק למשתתפים ידע, כלים ומיומנויות להתמודדות אפקטיבית ויעילה עם דינאמיקה קבוצתית, זאת באמצעות תרגול סימולציות המדמות את מהלך הגיבושון. הסדנה תתמקד באספקטים הבאים:

מישור קוגניטיבי: משתתפי הסדנה יקבלו סקירה וידע בכל הקשור למרכזי הערכה בכלל והגיבושן המשטרתי בפרט. נתמקד במרכיבי הגיבושון, כישורים חברתיים ותכונות אופי אשר ניתן לבחון בכל ממד של המשימות. ידע זה אמור לסייע בהפחתת אי-הוודאות, הלחץ והגברת הביטחון העצמי של המשתתפים/ות.  

להלן דוגמא למשובים שנאמרו מפי המשתתפים/ות:

"שמעתי שהגיבוש מפחיד, והיום אני פחות פוחד ממנו". 

"ידעתי מה זה גיבוש כי בררתי עם חברים (שנפלו בגיבוש), ועזרת לי ללמוד מה לעשות ומה פחות לעשות". 

"קבלתי טיפים וכלים איך להצליח בגיבוש"


מישור רגשי: הסדנה נועדה לצמצם לחצים וחרדות מאי-הוודאות האופפת את העולם המסתורי של הגיבושון יחד עם שיפור הביטחון העצמי והמסוגלות האישית להתמודדות עם הגיבושוןן. 

מישור התנהגותי: הדרכה ופיתוח מיומנויות להתנהגויות רלוונטית, הולמות ומקדמות את הפרט כך שיוכל להפגין את יכולותיו בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר בגיבושון. זאת באמצעות משימות, סימולציות ומשובים.