מועמד לקורס קצינים אשר עבר את הועדו המחוזיות, את שלבי המיון בלשכת גיוס כולל מבחן הכשרים, יזומן לאחר מספר שבועות למרכז הערכה המכונה בשם - גיבוש קק"צ. הגיבוש יתקיים במשך יומיים (כולל לינה) אינטנסיביים מאוד, בהם ייבחנו אספקטים אישיותיים, קוגניטיביים, התנהגותיים ופיקודיים של המועמד לקורס קצינים במשטרה.


750 

קרא עוד


מטרות ההכנה לגיבושון:

ההכנה לגיבושון (דינאמיקה קבוצתית) נועדה להעניק למשתתפים ידע, כלים ומיומנויות להתמודדות אפקטיבית ויעילה עם דינאמיקה קבוצתית, זאת באמצעות תרגול סימולציות המדמות את מהלך הגיבושון. הסדנה תתמקד באספקטים הבאים:

מישור קוגניטיבי: משתתפי הסדנה יקבלו סקירה וידע בכל הקשור למרכזי הערכה בכלל והגיבושן המשטרתי בפרט. נתמקד במרכיבי הגיבושון, כישורים חברתיים ותכונות אופי אשר ניתן לבחון בכל ממד של המשימות. ידע זה אמור לסייע בהפחתת אי-הוודאות, הלחץ והגברת הביטחון העצמי של המשתתפים/ות.  

להלן דוגמא למשובים שנאמרו מפי המשתתפים/ות:

"שמעתי שהגיבוש מפחיד, והיום אני פחות פוחד ממנו". 

"ידעתי מה זה גיבוש כי בררתי עם חברים (שנפלו בגיבוש), ועזרת לי ללמוד מה לעשות ומה פחות לעשות". 

"קבלתי טיפים וכלים איך להצליח בגיבוש"


מישור רגשי: הסדנה נועדה לצמצם לחצים וחרדות מאי-הוודאות האופפת את העולם המסתורי של הגיבושון יחד עם שיפור הביטחון העצמי והמסוגלות האישית להתמודדות עם הגיבושוןן. 

מישור התנהגותי: הדרכה ופיתוח מיומנויות להתנהגויות רלוונטית, הולמות ומקדמות את הפרט כך שיוכל להפגין את יכולותיו בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר בגיבושון. זאת באמצעות משימות, סימולציות ומשובים.